perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: profesor

Fjalor: anglisht profesor
Përkthime: professor
profesor në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: profesor
profesor në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: professor
profesor në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: professor
profesor në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: catedrático, profesor
profesor në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: agrégé, prof, professeur
profesor në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: professore, professoressa
profesor në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: professor
profesor në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: профессор
profesor në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: professor
profesor në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: професор
profesor në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: прафесар
profesor në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: professor
profesor në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: professori
profesor në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: καθηγητής
profesor në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: profesor
profesor në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: professzor
profesor në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dėstytojas, profesorius
profesor në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: catedrático, professor
profesor në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: profesor
profesor në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: викладач, професор, професоре
profesor në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: profesor
profesor në polonisht »

Fjalë të ngjashme

profesor i asociuar, profesor matematike, profesor marmita, professor green, professor proton, professor female, profesor en linea, profesor diraja ungku aziz, profesor zellagro, profesor sahetapy