perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: pullë

Fjalor: anglisht pullë
Përkthime: circle, sign, stamp
pullë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: cenina, odznak, otisk, pečeť, příznak, razítko, značka, znak, znamení, znaménko, znamínko, známka
pullë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: anzeichen, briefmarke, kennzeichen, marke, stempel, zeichen
pullë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: frankers, frimærke, stempel, symbol, tegn
pullë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: estampilla, sello, seña, señal, signo
pullë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cachet, insigne, jeton, marque, mémento, signe, signet, timbre, timbre-poste
pullë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: affisso, bollo, francobollo, indizio, insegna, segno
pullë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: frankers, frimerke, merke, stampa, stempel
pullë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: знак, значок, марка, печать, признак, штамп
pullë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: frankera, frimärke, märke, prägel, stampa, stämpla
pullë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: знак
pullë në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tempel
pullë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: leima, merkki, osoitus, postimerkki, tunnus
pullë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γραμματόσημο, σήμα
pullë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: pečat, znak
pullë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: jel
pullë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: antspaudas, atspaudas, įspaudas, požymis, ženklas
pullë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: aceno, marca, selo, signo, sinal
pullë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: semna, ştampilă
pullë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: znak
pullë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: марка, признак, штамп
pullë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: znaczek
pullë në polonisht »