perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: pushtues

Fjalor: anglisht pushtues
Përkthime: invader, raider
pushtues në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: nájezdník, okupant, vetřelec
pushtues në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: eindringling
pushtues në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: invasor
pushtues në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: envahisseur
pushtues në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: invasore
pushtues në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: захватчик
pushtues në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: захопнік
pushtues në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: εισβολέας
pushtues në greqisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: invasor
pushtues në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: загарбник, захоплювач, окупант
pushtues në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: najeźdźca
pushtues në polonisht »