perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: qafë

Fjalor: anglisht qafë
Përkthime: choker, collar, flange, neck, ruff, tippet, cervix, beak, necking, skyjack, spout
qafë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hrdlo, krk, límec, vaz, šíje, výstřih
qafë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bund, flansch, hals, kragen
qafë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: flip, hals, krage, krave
qafë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cuello, pescuezo
qafë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: col, collet, cou, encolure, goulot, jusqu
qafë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: bavero, colletto, collo, cervice
qafë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hals, krage, krave, snipp
qafë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ворот, воротник, фланец, шиворот, шея, горжетка, горлышко, шейка
qafë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: krage, snäpp, hals
qafë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: врат, гърло, шия
qafë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: каўнер, шыя, бросаться
qafë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kael, krae
qafë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kaula, kaulus
qafë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γιακάς
qafë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: csőkarima, gallér
qafë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: apykaklė, kaklas, sprandas
qafë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: colarinho, cueiro, pescoço, cerviz, pesqueiro
qafë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: guler
qafë në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: golier, krk
qafë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: комір, шия, грудка
qafë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kołnierz, szyja, szyjka
qafë në polonisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: vrat
qafë në sllovenisht »

Fjalë të ngjashme

qafë krrabë, qafë botë, qafë mollë, qafë thanë