perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: qaj

Fjalor: anglisht qaj
Përkthime: blubber, cry, crying, grizzle, howl, sobbing, waif, wail, wailing, weeping, sob, weep, wept
qaj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: oplakávat, pláč, plakat, vzlykot, fňukat, slzet, vzlykat
qaj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: weinen, geweint, heulen
qaj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: græde, gråne, gråt, jammer, grine
qaj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: llanto, llorar, lloro, lagrimear, plañir
qaj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: larmes, pleurer, pleurs, sanglot, chialer, larmoyer, pleur
qaj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: lamento, piangere, pianto
qaj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: gråt, gråte, jammer, grine
qaj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: плакать
qaj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: gråt, jamber, gråta, lipa
qaj në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: плач
qaj në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: галашэнне, плач, плакаць
qaj në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: itkeä, itku, poru
qaj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κλαίω
qaj në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: sírás, könnyezni, sírni
qaj në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: verkti
qaj në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: chorar, planto
qaj në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: plač
qaj në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: жалоба, нарікання, плач, траур, плакати, плачте, ревти
qaj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: płacz, płakać
qaj në polonisht »

Fjalë të ngjashme

qaj maro, qaj moj nuse, qaj kitara ime, qaj minushi, qaj murrizi, qaj kunder kolles, qaj i gjelbert, qaj rusi, qaj per dobesim, qaj i gjelbert per dobsim