perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: qartë

Fjalor: anglisht qartë
Përkthime: abundantly, audibly, clearly, definitely, distinctly, explicitly, expressly, fairly, largely, manifestly, markedly, perceptibly, plainly, recognizably, visibly
qartë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: jasně, výslovně, zřetelně
qartë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ausdrücklich, ausgesprochen, deutlich, eindeutig, greifbar, merklich
qartë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: klar, netto, ren
qartë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: expresamente
qartë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: clair, clairement, distinctement, expressément, lucidement, nettement
qartë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: chiaro, sereno
qartë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: klar, netto, ren
qartë në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: netto, ren, tydlig
qartë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: ясно
qartë në bullgarisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kifejezetten, világosan
qartë në hungarisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: jasne
qartë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wyraźnie
qartë në polonisht »