perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: qepë

Fjalor: anglisht qepë
Përkthime: bulb, onion
qepë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: cibule, hlíza
qepë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: zwiebel
qepë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: løg
qepë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cebolla
qepë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bassinoire, bulbe, casserole, oignon
qepë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cipolla
qepë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: løk
qepë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: лук
qepë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: lök
qepë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: лук, луковица
qepë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: лук, цыбуля
qepë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sibul
qepë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: sipuli
qepë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κρεμμύδι
qepë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: luk
qepë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hagyma, üveggömb, virághagyma, vöröshagyma
qepë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cebola
qepë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: бант, вклонитися, кланятися, схилятися, уклін, уклонитися, цибулю, цибуля
qepë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: cebula
qepë në polonisht »