perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: qiell

Fjalor: anglisht qiell
Përkthime: heaven, sky, welkin
qiell në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: nebe, nebesa, obloha, blankyt, ráj
qiell në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: himmel, paradies
qiell në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: himmel, himmerig, himmerige, sky
qiell në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cielo, gloria, paraíso
qiell në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: ciel, azur, firmament, olympe, paradis
qiell në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: cielo, paradiso
qiell në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: himmel, sky
qiell në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: небеса, небо
qiell në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: himmel, sky
qiell në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: неба, верх, скляпенне, столь
qiell në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: taevas, paradiis
qiell në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: taivas, paratiisi
qiell në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ουρανός
qiell në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: nebo, raj
qiell në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: menny, ég
qiell në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: dangus, rojus
qiell në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: céu, alturas, paraíso
qiell në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: cer
qiell në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: небеса, небо, блакитний, голубий, крутий, піднебіння, синій
qiell në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: niebiosa, niebo
qiell në polonisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: nebesa, nebo
qiell në sllovenisht »

Fjalë të ngjashme

qiell lirie.forum