perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: qilim

Fjalor: anglisht qilim
Përkthime: carpet, rug, runner, wool, lining, wainscot, wainscoting
qilim në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: koberec
qilim në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: brücke, teppich, vorleger, auskleidung, belag, futter, verkleidung
qilim në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: gulvtæppe, tæppe
qilim në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: alfombra, alfombrado, tapete, tapiz, revestimiento
qilim në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: tapis, lambris
qilim në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: tappeto, moquette
qilim në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: golvteppe, gulvteppe, rye, teppe
qilim në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ковер, ковёр, выкладка
qilim në rusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: vaip
qilim në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: matto
qilim në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μοκέτα, χαλί
qilim në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: tepih
qilim në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szőnyeg, padlószőnyeg
qilim në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kilimas, kilimėlis, patiesalas
qilim në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: alfombra, tapete
qilim në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: koberec, obloženie
qilim në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: килим
qilim në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dywan, kobierzec, wykładzina
qilim në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: beläggning
qilim në suedisht »

Fjalë të ngjashme

qilim me motive, qilim shqiptar, qilim popullor, qilim te ndryshme, qilim te vjeter, qilim kruje, model film, qilim shqiptare, qilim wikipedia