perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: qiri

Fjalor: anglisht qiri
Përkthime: candle, candle-power, taper
qiri në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: svíce, svíčka
qiri në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kerze, licht
qiri në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: lys
qiri në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: bujía, candela, cera, cirio, vela
qiri në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bougie, camoufle, chandelle, cierge, cire
qiri në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: candela, cero
qiri në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: lys
qiri në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: свеча, свечка
qiri në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ljus, lys
qiri në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: свещ
qiri në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: свечка
qiri në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: küünal
qiri në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kynttilä
qiri në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: svijeća
qiri në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: gyertya, jelzőrakéta
qiri në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: žvakė
qiri në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cera, círio, vela
qiri në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: lumânare
qiri në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: sveča, svečka
qiri në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: sviečka
qiri në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: свіча
qiri në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: świeca
qiri në polonisht »

Fjalë të ngjashme

qiri per floket, qiri taxi, qiri kapa, qiri ne enderr, qiri lali, qiri tours, qiri sac, qiri huasi casa de la madera, qiri qiri teksti, qiri flokesh