perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: qumësht

Fjalor: anglisht qumësht
Përkthime: lacteal, lactic, lactiferous, milk, milky
qumësht në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dojivý, mléčnatý, mléčný, mléko
qumësht në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: milchig, milch
qumësht në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: mælk, skummetmælk
qumësht në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: lácteo, leche, lechero
qumësht në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: lactaire, lacté, lactescent, lait, laiteux, laitier, lolo
qumësht në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: latte, latteo, lattiginoso
qumësht në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: melk, mjølkig, mjølk, skummetmelk, tørrmelk
qumësht në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: млечный, молоко, молочный
qumësht në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: mjölkig, mjölk
qumësht në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: мляко
qumësht në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: малако, малочны, млечны
qumësht në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: piim
qumësht në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: maito
qumësht në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γάλα
qumësht në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: mlijeko
qumësht në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: tej, tejes
qumësht në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: pienas
qumësht në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: lácteo, leite
qumësht në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: mleko
qumësht në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: молочний, молоко
qumësht në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: mleczny, mleko
qumësht në polonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: mlieko
qumësht në sllovakisht »

Fjalë të ngjashme

qumësht blete