perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: qytetërim

Fjalor: anglisht qytetërim
Përkthime: civilisation, civilization, culture, material
qytetërim në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: civilizace, civilizování, kultura, kulturnost, pěstování
qytetërim në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kultur, zivilisation
qytetërim në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: civilisation, kultur
qytetërim në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: civilización, cultivo, cultura, luz
qytetërim në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: civilisation, culture, occidentale, inculture
qytetërim në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: civiltà, coltura, cultura
qytetërim në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: sivilisasjon, kultur
qytetërim në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: цивилизация, культура
qytetërim në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: civilisation, bildning, kultur
qytetërim në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: култура, цивилизация
qytetërim në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: цывілізацыя, культура
qytetërim në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tsivilisatsioon, kultuur
qytetërim në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: sivistys
qytetërim në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: civilizáció, kultúra, műveltség
qytetërim në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: civilizacija, kultūra
qytetërim në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: civilização, cultivo, cultura
qytetërim në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: цивілізація, збільшення, зростання, культивація, культивування, культура, обробка, освіта, ріст, сходознавство
qytetërim në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: cywilizacja, kultura
qytetërim në polonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: kultúra
qytetërim në sllovakisht »

Fjalë të ngjashme

qytetërim shqiptar