perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: racizëm

Fjalor: anglisht racizëm
Përkthime: racialism, racism
racizëm në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: rasismus
racizëm në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: rassismus
racizëm në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: racisme
racizëm në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: racismo
racizëm në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: antiracisme, racisme
racizëm në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: razzismo
racizëm në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: rasisme
racizëm në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: расизм
racizëm në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: расізм
racizëm në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: rassism
racizëm në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: rasismi
racizëm në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ρατσισμός
racizëm në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: rasizam
racizëm në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: rasszizmus
racizëm në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: rasizmas
racizëm në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: racismo
racizëm në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: расизм
racizëm në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rasizm
racizëm në polonisht »