perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: reçel

Fjalor: anglisht reçel
Përkthime: jam, marmalade, preserves
reçel në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: džem, marmeláda, povidla, zavařenina
reçel në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: konfitüre, marmelade
reçel në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: marmelade, sylt
reçel në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: confitura, mermelada, conserva
reçel në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: confiture, marmelade
reçel në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: marmellata
reçel në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: sylt, syltetøy
reçel në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: варенье, джем
reçel në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: sylt
reçel në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: конфитюр, мармалад
reçel në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: джэм, варэнне
reçel në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: hillo
reçel në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: marmelada
reçel në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: dzsem, lekvár
reçel në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: compota
reçel në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: джем, варення
reçel në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dżem, konfitura
reçel në polonisht »

Fjalë të ngjashme

reçel türevleri, reçel yapımı, reçel kavanozu, reçel türevleri beşiktaş, reçel kaç kalori, reçel neden şekerlenir, reçel ingilizce, reçel üretimi, reçel markaları, reçel kavanozları