perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: realist

Fjalor: anglisht realist
Përkthime: lifelike, realistic
realist në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: realistisch
realist në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: realistisk
realist në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: realista
realist në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: réaliste
realist në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: realistico
realist në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: realistisk
realist në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: реалистичен, реалистический, реалистичный
realist në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: naturtrogen, realistisk
realist në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: рэалістычны
realist në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ρεαλιστικός
realist në greqisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: realista
realist në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: realistický
realist në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: реалістичний
realist në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: realistyczny
realist në polonisht »

Fjalë të ngjashme

realist definition, realist quotes, realist theory, realist vs idealist, realist painters, realist art, realist meaning, realist news, realist literature, realist evaluation