perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: restorant

Fjalor: anglisht restorant
Përkthime: diner, restaurant, restoration, roadhouse
restorant në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hostinec, obnova, restaurace, restaurování
restorant në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gasthaus, gaststätte, lokal, restaurant, restaurierung, wirtshaus
restorant në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: restaurant, restaurering
restorant në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: restauración, restaurante
restorant në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: restaurant, restauration, restoroute
restorant në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: restauro, ristorante, trattoria
restorant në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: restaurant, restaurering
restorant në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: восстановление, реставрация, ресторан
restorant në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: restaurang, restaurant
restorant në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: възстановяване
restorant në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: рэстаран
restorant në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: restoran
restorant në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ravintola
restorant në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: εστιατόριο
restorant në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: restoran
restorant në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: étterem, vendéglő
restorant në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: restaurante
restorant në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: reštaurácia
restorant në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: ресторан
restorant në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: restauracja
restorant në polonisht »

Fjalë të ngjashme

restorant floga, restorant gloria, restorant piceri era, restorant reka, restorante ne tirane, restorant juvenilja, restorant jurgen, restorant kaon, restorant piceri gloria, restorant spanjoll ne tirane