perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: reumatizëm

Fjalor: anglisht reumatizëm
Përkthime: rheumatism
reumatizëm në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: revmatismus
reumatizëm në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: rheuma, rheumatismus
reumatizëm në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: reumatisme
reumatizëm në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: reuma, reumatismo
reumatizëm në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: rhumatisme
reumatizëm në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: reumatismo
reumatizëm në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: gikt, reumatisme, revmatisme
reumatizëm në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ревматизм
reumatizëm në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: gikt
reumatizëm në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: рэўматызм
reumatizëm në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: reumatismi
reumatizëm në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: reumatizam
reumatizëm në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: csúz, reuma
reumatizëm në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: reumatismo
reumatizëm në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: reumatizmus
reumatizëm në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: ревматизм
reumatizëm në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: reumatyzm
reumatizëm në polonisht »