perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: robëri

Fjalor: anglisht robëri
Përkthime: captivity, slavery, bondage, servitude, thrall, yoke, serfdom, thraldom
robëri në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: zajetí, nevolnictví, otročení, otroctví, poddanství, poroba, služebnost
robëri në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gefangenschaft, kriegsgefangenschaft, knechtschaft, sklaverei
robëri në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cautividad, cautiverio, esclavitud, servidumbre, esclavismo
robëri në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: captivité, jaser, esclavage, servage, servitude, sujétion
robëri në frëngjisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: vankeus, orjuus, rasite
robëri në finlandisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: captivitate
robëri në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: zajatí
robëri në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: jasyr, niewola, niewolnictwo
robëri në polonisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fangenskab, slaveri
robëri në danisht »
Fjalor: italian
Përkthime: prigionia, schiavitù, servitù
robëri në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fangenskap, trelldom, slaveri
robëri në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: рабство, невольничество
robëri në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fångenskap, slaveri
robëri në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: робство
robëri në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: няволя, рабства
robëri në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: orjus
robëri në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δουλεία
robëri në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fogság, jobbágyság, szolgalom, szolgaság, rabszolgaság
robëri në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: vergija, vergovė
robëri në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: escravatura
robëri në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: неволя, рабство, залежність, кріпацтво, кріпосництво, поневолення
robëri në ukrainisht »