perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: rosë

Fjalor: anglisht rosë
Përkthime: duck, hoax
rosë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kachna
rosë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ente, zeitungsente
rosë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: and
rosë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ánade, pato
rosë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: barboteur, canapé, canard, cane, humbug
rosë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: anatra, anitra, papera
rosë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: and, anka
rosë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: кряква, утка
rosë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: and, anka
rosë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: патица
rosë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вутка, выдумка, качка
rosë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: part
rosë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ankka, sorsa
rosë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πάπια
rosë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: patka
rosë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kacsa, réce, ruca
rosë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: antis
rosë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: patarata, pato
rosë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: raţă
rosë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: raca
rosë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: kačica
rosë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: зануритися, парусина, пірнати, пірнути, поринути, утоку
rosë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kaczka
rosë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

mimí de rosë, mimi de rosë