perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: rrënjë

Fjalor: anglisht rrënjë
Përkthime: cock, radix, root, spice
rrënjë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kořen, odmocnina
rrënjë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: wurzel
rrënjë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: rod, rot
rrënjë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: raigón, raíz
rrënjë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: racine
rrënjë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: radice
rrënjë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: rot, rotfrukt
rrënjë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: корень
rrënjë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: rot, rotfrukt
rrënjë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: корен
rrënjë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: корань
rrënjë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: juuri, tyvi
rrënjë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ρίζα
rrënjë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: gyökér
rrënjë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: šaknis
rrënjë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: raiou, raiz
rrënjë në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: korzeń
rrënjë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

rrënjë panxhari