perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: rrallë

Fjalor: anglisht rrallë
Përkthime: infrequently, occasionally, rarely, seldom, sparsely
rrallë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: málokdy, vzácně, zřídka, zřídkakdy
rrallë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: dünn, selten, spärlich
rrallë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: sjælden
rrallë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: raramente
rrallë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: rarement
rrallë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: raramente
rrallë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: sjelden
rrallë në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: sällan
rrallë në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: harva
rrallë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: harvoin
rrallë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σπάνια
rrallë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ritkán
rrallë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: raramente
rrallë në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rzadko
rrallë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

rrallë e përmallë