perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: rrezatoj

Fjalor: anglisht rrezatoj
Përkthime: beam, emanate, glow, irradiate, radiate, ray, reverberate, shed
rrezatoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: ozářit, ozařovat, sálat, vyzařovat, zářit
rrezatoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ausstrahlen, strahlen
rrezatoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: stråle, udstråle
rrezatoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: brillar, destellar, irradiar, radiar, resplandecer
rrezatoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: irradier, radier, rayonner
rrezatoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: irradiare, radiare
rrezatoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: stråla, stråle, strålning, utstråle
rrezatoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: излучать
rrezatoj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: stråla, strålning, utstråla
rrezatoj në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: hohtaa
rrezatoj në finlandisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: švytėti
rrezatoj në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: irradiar, radiar, resplandecer
rrezatoj në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: promieniować, wypromieniowywać
rrezatoj në polonisht »