perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: rreze

Fjalor: anglisht rreze
Përkthime: beam, radius, ray, shaft
rreze në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: okruh, paprsek, poloměr
rreze në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: radius, speiche, strafverteidiger, strahl
rreze në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: radius, spoleben, stråle
rreze në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: radio, rayo
rreze në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: rai, rayon
rreze në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: raggio, razza
rreze në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: radius, stråle, streif
rreze në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: луч, радиус
rreze në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: radie, radiums, stråle
rreze në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: лъч, радиус
rreze në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: прамень, радыус
rreze në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: raadius
rreze në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ακτίνα
rreze në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: sugár
rreze në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: spindulys
rreze në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: luz, rádio, raio
rreze në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: rază
rreze në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вал, держак, древко, промін, проміння, промінь, радіус
rreze në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: promień
rreze në polonisht »

Fjalë të ngjashme

rreze drite, rreze dielli, rreze dielli me zonjen tefta, rreze dielli a1 report, rreze bekteshi, rreze duli, rreze kryeziu, rreze dielli meri shehu, rreze koshi, rreze gecaj