perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: rrudhë

Fjalor: anglisht rrudhë
Përkthime: fold, lappet, pleat, wrinkle, crease, crinkle, flopper, pucker, ripple
rrudhë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: fald, ohyb, přehyb, vráska, záhyb, puk, varhánek
rrudhë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: biegen, biegung, falte, kniff, krümmung, furche, nut, runzel
rrudhë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fold, kurve, rynke, fure, læg
rrudhë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: arruga, curva, dobladura, doblez, pliegue, raya, fuelle, surco
rrudhë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fronce, pli, repli, troussis, ride, sillon
rrudhë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: grinza, piega, crespa, ruga
rrudhë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bøyning, fold, rynke, fure, rynka
rrudhë në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: veck, rynka, skrynkla
rrudhë në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: volt
rrudhë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kurttu, poimu, ryppy
rrudhë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πιέτα, ρυτίδα
rrudhë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ránc, barázda
rrudhë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: posūkis, raukšlė
rrudhë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: curva, dobra, cala, calha, pieguice, vinco
rrudhë në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: fałd, zmarszczka
rrudhë në polonisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: морщина, морщинка
rrudhë në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: маршчына
rrudhë në bjellorusisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: rid
rrudhë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вишикувати, вишикуватися, генеалогія, зморшка, зморшкуватість, колія, лінія, обрис, риска, ряд, тягнутися, черга
rrudhë në ukrainisht »