perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: rrufe

Fjalor: anglisht rrufe
Përkthime: lightning, thunder, thunderbolt
rrufe në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: blesk, hrom, hromosvod
rrufe në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: blitz, donner
rrufe në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: lyn, torden
rrufe në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: centella, relámpago, rayo
rrufe në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: éclair, foudre, paratonnerre
rrufe në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: fulmine, lampo, saetta, folgore
rrufe në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: lyn, torden
rrufe në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: молния
rrufe në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: blixt
rrufe në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: мълния
rrufe në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: блiскавiца, бліскавіца, маланка
rrufe në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: välk
rrufe në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: salama
rrufe në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: munja
rrufe në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: villám, villámlás
rrufe në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: žaibas
rrufe në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: corisco, raio, relâmpago, centelha, rabo
rrufe në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: блискавиця, блискавка, болт, засув, засувка, тікати, усікти, утікати
rrufe në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: błyskawica, piorun
rrufe në polonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: blesk
rrufe në sllovakisht »

Fjalë të ngjashme

rrufe ne qiell te hapur, rrufe ne qiell te hapur lyrics, rrufe ne vatikan, rrufe ne vatikan video, rrufe wikipedia, rrufe ne enderr, rrufe mbi vatikan, rrufe ne anglisht, pyetje rrufe, flete rrufe