perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: sëpatë

Fjalor: anglisht sëpatë
Përkthime: axe, hatchet, chopper
sëpatë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: sekera
sëpatë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: axt, beil, hacke
sëpatë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: øks, økse
sëpatë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: hacha, segur
sëpatë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cognée, hache, merlin, doloire
sëpatë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: accetta, ascia, scure
sëpatë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: øks
sëpatë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: топор, секира
sëpatë në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: брадва
sëpatë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сякера, тапор
sëpatë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kirves
sëpatë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kirves
sëpatë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: τσεκούρι
sëpatë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: sjekira
sëpatë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: létszámcsökkentés, szekerce, balta
sëpatë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kirvis
sëpatë në lituanisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: topor
sëpatë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: асигнація, банкнота, вексель, законопроект, позов, рахунок, сокира, сокиру
sëpatë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: siekiera, topór
sëpatë në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: öks
sëpatë në suedisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: machado, seguro
sëpatë në portugalisht »