perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: sallë

Fjalor: anglisht sallë
Përkthime: auditorium, chamber, gymnasium, hall, room, saloon, ward
sallë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dvorana, hala, komnata, místnost, sál, síň
sallë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: diele, halle, raum, saal, vestibül, vorhalle, vorraum, zimmer
sallë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: foyer, hall, rom, sal, værelse
sallë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: aula, cuadra, cuarto, habitación, sala, salón, sonoro, vestíbulo
sallë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: billard, gésine, pouponnière, prétoire, salle
sallë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: aula, camera, sala, stanza
sallë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hall, rom, sal, værelse
sallë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: зал, зала, палата
sallë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hall, sal
sallë në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: ruum, saal, salong, tuba
sallë në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αίθουσα
sallë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: dvorana, soba
sallë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: terem
sallë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: fojė, prieškambaris, salė
sallë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: aposento, câmara, sala, vestíbulo
sallë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: зал, палата
sallë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: sala
sallë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

sallë dasmash ne prishtine, sallë dasma ne prishtin