perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: sallatë

Fjalor: anglisht sallatë
Përkthime: lettuce, salad
sallatë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: locika, salát
sallatë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kopfsalat, salat
sallatë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: salat
sallatë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ensalada, lechuga
sallatë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: laitue, salade
sallatë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: insalata, lattuga
sallatë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: salat
sallatë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: латук, салат, салат-латук
sallatë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: sallad, sallat
sallatë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: салата
sallatë në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: salat
sallatë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: lehtisalaatti
sallatë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σαλάτα
sallatë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: salata
sallatë në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: mišrainė
sallatë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: alface, salada
sallatë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: šalát
sallatë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: салат
sallatë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: sałata, sałatka
sallatë në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: saláta
sallatë në hungarisht »

Fjalë të ngjashme