perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: sekondë

Fjalor: anglisht sekondë
Përkthime: sec, second
sekondë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: druhý, okamžik, sekunda, vteřina
sekondë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: amperesekunde, sekunde
sekondë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: anden, andre, øjeblik, sekund
sekondë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: segundo
sekondë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: deuxième, instant, second, seconde
sekondë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: attimo, istante, momento, seconda, secondo
sekondë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: andre, øyeblikk, sekund
sekondë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: второй, секунда
sekondë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: sekund
sekondë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: секунда
sekondë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сэкунда
sekondë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sekund, teine
sekondë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: sekunti, toinen
sekondë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δευτερόλεπτο, δεύτερος
sekondë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: drugi
sekondë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: második, másodperc
sekondë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: antras, sekundė
sekondë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: segundo
sekondë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: clipă, doilea, secundă
sekondë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: drugi, sekunda
sekondë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: sekunda
sekondë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: sekunda
sekondë në polonisht »