perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: sepse

Fjalor: anglisht sepse
Përkthime: because, for, as, forasmuch, inasmuch, since
sepse në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: neboť, protože, jako, ježto, když, poněvadž
sepse në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: denn, weil, nämlich, da, zumal
sepse në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fordi, annals, for, før, nemlig, ty, siden, då
sepse në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: por, porque, pues, como
sepse në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: car, comme, puisque
sepse në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ché, perché, come, giacché, poiché, quale, quando, siccome
sepse në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fordi, annals, for, før, ettersom, nemlig, ty, siden, brille, då
sepse në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ибо, поскольку
sepse në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: защото, понеже
sepse në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sest
sepse në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: koska
sepse në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γιατί, διότι, αφού
sepse në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: jer, pošto
sepse në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: por, porque, como
sepse në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: deoarece
sepse në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: бо, оскільки, позаяк
sepse në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: albowiem, bo, bowiem, gdyż, ponieważ
sepse në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: annars, för, alldenstund, for, ty, då, eftersom, emedan
sepse në suedisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: mert, ugyanis, minthogy, mivel, bárhogy
sepse në hungarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: паколькі
sepse në bjellorusisht »

Fjalë të ngjashme

sepse te dua, sepse grave, sepse pulmonar, sepse pdf, sepse ostrava, sepse neonatal, sepse urinaria, sepse abdominal, sepse ppt, sepse neonatal tardia