perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shërbëtor

Fjalor: bullgare shërbëtor
Përkthime: слуга
shërbëtor në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: teenija
shërbëtor në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kesy, sotamies
shërbëtor në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: sluga, sluškinja
shërbëtor në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: tarnas
shërbëtor në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: criada, servente, servidor, criado
shërbëtor në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: servitor
shërbëtor në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: прислуга, боєць, васал, людина, мужчина, розвідник, скаут, слуга, службовець, служитель, чоловік
shërbëtor në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: splunąć, sługa
shërbëtor në polonisht »
Fjalor: anglisht
Përkthime: attendant, gillie, knave, servant, underling
shërbëtor në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: holomek, sloužící, sluha, služebník, spodek
shërbëtor në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bube, diener, dienstbote, dienstmädchen, knecht, unter
shërbëtor në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: husassistent, knægt, tjener
shërbëtor në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: criado, servidor, sirviente
shërbëtor në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: domestique, ministre, morte-paye, serviteur, valet
shërbëtor në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: domestica, domestico, servitore, servo
shërbëtor në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tjener
shërbëtor në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: прощелыга, слуга, служка
shërbëtor në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: слуга
shërbëtor në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: τσιράκι, υπηρέτης, υπηρέτρια
shërbëtor në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: cseléd, szolga
shërbëtor në hungarisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: sluha
shërbëtor në sllovakisht »