perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shërbej

Fjalor: anglisht shërbej
Përkthime: attend, handle, operate, serve, tend, work, agree, slave, expect, valet
shërbej në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: obsloužit, obsluhovat, podávat, pomoci, posloužit, servírovat, sloužit
shërbej në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bedienen, dienen, aufwarten
shërbej në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: betjene, drive, ekspedere, passat, servere, tjene, bekomme
shërbej në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: atender, despachar, servir, sentar
shërbej në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: desservir, servir
shërbej në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: servire
shërbej në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: betjene, driva, drive, ekspedere, oppvarte, passa, servere, tjene, bekomme, beverte
shërbej në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: обслуживать, служить, прислуживать
shërbej në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: betjäna, driva, expediera, manövrera, passa, servera, sköta, bekomma, bevekte, tjäna, tjena
shërbej në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: palvella
shërbej në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kiszolgálni, szolgálni
shërbej në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: ajudar, despachar, servir
shërbej në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: obsługiwać, służyć, usługiwać
shërbej në polonisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: благати, попросити, попрохати, просити, просіть, прохати, слугувати, служити
shërbej në ukrainisht »