perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shërbyese

Fjalor: anglisht shërbyese
Përkthime: chambermaid, housemaid, maid, servant, domestic, maidservant, maid-servant
shërbyese në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: panská, domácí, sluha, služebná, služka
shërbyese në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kammerzofe, zimmerhandwerk, zimmermädchen, dienerin, dienstbote, dienstmädchen, hausmädchen, mädchen, magd
shërbyese në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kammerpiké, tjener
shërbyese në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: criada, doncella, camarera, moza, muchacha, sirvienta
shërbyese në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: camériste, chambrière, soubrette, bonne, domestique, goton, gouge, jeannette, servante, tortillon, travailleuse
shërbyese në frëngjisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kammerpike, stuepike
shërbyese në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: горничная, домашний, служанка
shërbyese në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: städerska, piga
shërbyese në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: пакаёўка
shërbyese në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szobalány
shërbyese në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: criada, murcharia
shërbyese në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: покоївка, стюардеса
shërbyese në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pokojówka, służąca
shërbyese në polonisht »
Fjalor: italian
Përkthime: domestica, domestico, inserviente, serva
shërbyese në italisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kesy, piika
shërbyese në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: οικιακός
shërbyese në greqisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: tarnaitė
shërbyese në lituanisht »