perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: sheqer

Fjalor: anglisht sheqer
Përkthime: sugar
sheqer në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: cukr
sheqer në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kohlehydrat, zucker
sheqer në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: farin, kulhydrat, sukker
sheqer në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: azúcar, carbohidratos
sheqer në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: casson, cassonade, lactose, maltose, moscouade, saccharose, sucre
sheqer në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: zucchero
sheqer në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: farin, karbohydrat, sukker
sheqer në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: сахар, углевод
sheqer në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: socker
sheqer në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: захар
sheqer në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: цукар, цукер
sheqer në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: suhkur
sheqer në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ζάχαρη
sheqer në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: šećer
sheqer në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: cukor
sheqer në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: cukrus
sheqer në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: açúcar
sheqer në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: sladkor
sheqer në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: cukor
sheqer në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: цукор
sheqer në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: cukier
sheqer në polonisht »

Fjalë të ngjashme

sheqer pare, sheqer paret, sheqer pluhur, sheqer i djegur, sheqer beta, sheqer ukaj, sheqer pare ceka, sheqer i kuq, sheqer me shumice, sheqer kallami