perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shikues

Fjalor: anglisht shikues
Përkthime: attentive, beholder, bystander, looker-on, onlooker, seer, spectator, viewer
shikues në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: divák, pozorovatel
shikues në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: beschauer, schauer, zuschauer
shikues në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: observatør, tilskuer
shikues në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: espectador
shikues në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: observateur, spectateur, spectatrice
shikues në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: spettatore
shikues në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tilskuer
shikues në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: зритель
shikues në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: åskådare
shikues në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: глядач
shikues në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: vaataja, vaatleja
shikues në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: katselija, katsoja
shikues në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: θεατής
shikues në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: gledalac
shikues në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: néző
shikues në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: apžvalgininkas, stebėtojas, žiūrovas
shikues në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: espectador
shikues në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: observator
shikues në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: divák
shikues në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: глядач, очевидець, проглядаю
shikues në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: widz
shikues në polonisht »