perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shishe

Fjalor: anglisht shishe
Përkthime: bottle, cruet, magnum, flask
shishe në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bomba, flaška, láhev
shishe në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: flasche, kürbisflasche
shishe në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: flaske, flakon
shishe në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: botella, frasco
shishe në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bouteille, canette
shishe në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: boccetta, bombola, bottiglia, fiasco
shishe në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: flakong, flaska, flaske, lommelerke
shishe në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: бутылка, склянка
shishe në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: butelj, flakong, flaska
shishe në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: бутилка
shishe në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: бутэлька, пляшка
shishe në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: pudel
shishe në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: pullo
shishe në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μπουκάλι
shishe në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: boca
shishe në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: palack, szénaköteg, üveg
shishe në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: butelis
shishe në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: frasco, garrafa
shishe në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: butelie, sticlă
shishe në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: steklenica
shishe në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: fľaša
shishe në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: пляшка
shishe në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: butelka, flaszka
shishe në polonisht »

Fjalë të ngjashme

shishe qelqi, shishe vere, shisha drug, shishe se sheesha takraye, shisha pen, shishe ki umar pyar, shishe ki umar pyar ki lyrics, shishe ki umar dj, shisha pipe, sushi bird