perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shkëmbor

Fjalor: anglisht shkëmbor
Përkthime: cliffy, craggy, rocky, rugged
shkëmbor në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: skalnatý
shkëmbor në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: felsenartig, felsig
shkëmbor në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: acantilado, peñascoso, rocoso
shkëmbor në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: pétré, rocheux
shkëmbor në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: roccioso
shkëmbor në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: klippig
shkëmbor në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: скалист, скалистый, утесистый
shkëmbor në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: klippig
shkëmbor në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: скалісты
shkëmbor në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: sziklás
shkëmbor në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: penhascoso, rupestre
shkëmbor në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: крутий, скелястий
shkëmbor në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: skalisty
shkëmbor në polonisht »