perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shofer

Fjalor: anglisht shofer
Përkthime: driver, motorist, trucker
shofer në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: automobilista, motorista, řidič, šofér
shofer në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: autofahrer, autofahrerin, charakter, fahrer, führer, lenker
shofer në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bilist, chauffør, fører, førere
shofer në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: automovilista, chofer, conductor
shofer në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: automobiliste, camionneur, chauffeur, conducteur
shofer në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: autista, automobilista, guidatore
shofer në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bilist, fører, førere, kjører, sjåfør
shofer në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: водитель, шофер, шофёр
shofer në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: chaufför, förare, förser
shofer në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: автомобилист
shofer në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: апальшчык, вадзіцель, шафёр
shofer në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: autojuht
shofer në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ajaja, autoilija, kuljettaja
shofer në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: šofer, vozač
shofer në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: autós, autóvezető, sofőr, vezető
shofer në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: vairuotojas
shofer në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: chofre, condutor
shofer në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: şofer
shofer në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: водій, машиніст, шофер
shofer në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kierowca
shofer në polonisht »

Fjalë të ngjashme

shofer autobusi, shofer kamioni, shofer kamioni pune, shofer driver, shofer definition, shofer furniture, shofer driver jobs, chauffeur meaning, shofer hat, shofer define