perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shoqëror

Fjalor: anglisht shoqëror
Përkthime: social, communal, public, societal
shoqëror në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: pospolitý, sociální, společenský, družný, obecný, společný
shoqëror në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: sozial, gesellig, gesellschaftlich
shoqëror në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: social
shoqëror në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: social, cívico, sociable
shoqëror në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: social, commun, sociable
shoqëror në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: sociale, socievole
shoqëror në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: sosial, samfunnsmessig, selskapelig
shoqëror në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: общественный, социальный, социален
shoqëror në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: social, samhällelig
shoqëror në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: сацыяльны, грамадскі
shoqëror në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: sosiaalinen, yhteiskunnallinen, yleinen
shoqëror në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szociális, társadalmi, társasági
shoqëror në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: social, civil
shoqëror në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: соціальний, громадський, колективний, комунальний, суспільний
shoqëror në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: socjalny, społeczny
shoqëror në polonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κοινός
shoqëror në greqisht »

Fjalë të ngjashme

tregim shoqëror