perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shpërthej

Fjalor: anglisht shpërthej
Përkthime: burst, explode, adjudicate, arbitrate, belch, erupt
shpërthej në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: explodovat, prasknout, propuknout, puknout, roztrhnout, vybuchnout, vybuchovat, rozhodnout, rozhodovat, rozsoudit, rozsuzovat, naskákat, vypuknout
shpërthej në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: auseinandersetzen, sprengen, entscheiden, auffahren, ausbrechen, auskochen, explodieren, losbrechen, platzen
shpërthej në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: briste, eksplodere
shpërthej në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: reventar, trasplantar, arbitrar, detonar, estallar, explotar
shpërthej në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: crever, éclater, arbitrer, détoner, exploser, fulminer, sauter
shpërthej në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: crepare, esplodere, scoppiare
shpërthej në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: eksplodere
shpërthej në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: взорвать, рассаживать, решать, взрывать
shpërthej në rusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: διαιτητεύω, εκρήγνυμαι
shpërthej në greqisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: arbitrar, detonar, estalar, explodir
shpërthej në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rozsadzać, wybuchać
shpërthej në polonisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: plahvatama
shpërthej në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: räjähtää
shpërthej në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: felrobban
shpërthej në hungarisht »