perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shpëtoj

Fjalor: anglisht shpëtoj
Përkthime: absolve, acquit, disencumber, disengage, enfranchise, exempt, free, justify, liberty, loosen, redeem, release, rid, shelve, unchain
shpëtoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: oprostit, opustit, osvobodit, osvobozovat, propustit, splatit, uvolnit, vydat, vysvobodit, zaplatit, zbavit, zbavovat, zprostit
shpëtoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: befreien, entledigen, erlösen, freilassen
shpëtoj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: befri, befrielse, fri, frigive, løsne, losse
shpëtoj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: dispensar, escapar, liberar, librar, librarse, soltar
shpëtoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: débarrasser, délivrer, dispenser, exempter, exonérer, libérer, quitter, relâcher, relaxer
shpëtoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: allentare, esimere, liberare, rilasciare, riscattare, sbarazzare, sciogliere
shpëtoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: befri, befrielse, fri, frigi, frigjøre, frita, løslate, løsne, lossa, løya
shpëtoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: высвободить, высвобождать, избавить, избавлять, освободить, освобождать, ослаблять
shpëtoj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: befria, befrielse, frigiva, frita, lösa, lossa
shpëtoj në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: vabastama
shpëtoj në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: hellittää, höllentää, päästää
shpëtoj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: απαλλάσσω
shpëtoj në greqisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: desembaraçar, desimpedir, dispensar, liberar, soltar
shpëtoj në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: uwolnić
shpëtoj në polonisht »