perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shpatë

Fjalor: anglisht shpatë
Përkthime: blade, glaive, sword, sabre, side-arms
shpatë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kord, meč, želízko, šavle
shpatë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: degen, säbel, schwert
shpatë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kårde, sværd, sabel
shpatë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: espada, sable
shpatë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: acier, épée, espadon, fer, flamberge, glaive, bancal, sabre
shpatë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: spada, sciabola
shpatë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kårde, sverd, sabel
shpatë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: меч, сабля
shpatë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: svärd, sabel
shpatë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: меч
shpatë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: меч
shpatë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: mõõk
shpatë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kalpa, miekka
shpatë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ξίφος
shpatë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: mač
shpatë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kard, szablya
shpatë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kalavijas, kardas, špaga
shpatë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: espada
shpatë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: meč, šabľa
shpatë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: ґатунок, клеймити, меч, сорт, тавро, таврувати, шпага, палаш, шашка
shpatë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: miecz, szabla
shpatë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

shpatë kasapi