perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shpesh

Fjalor: anglisht shpesh
Përkthime: frequently, much, often, eminently, ever, mainly, mostly, predominantly
shpesh në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: často
shpesh në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: häufig, oft, oftmals, viel, vielmals, größtenteils, meist, meistens, überweltlich, überwiegend, vorwiegend
shpesh në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hyppigt, ofte, tit
shpesh në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: frecuentemente, repetidamente
shpesh në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fréquemment, souvent, majeur
shpesh në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: spesso
shpesh në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: ofte, titt
shpesh në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: часто, преимущественно
shpesh në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ofta, huvudsakligen, mestadels, övervägande
shpesh në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: часта, пераважна
shpesh në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tihti
shpesh në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: monesti, usein
shpesh në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: συχνά
shpesh në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: gyakran, sokszor, többnyire, túlnyomórészt
shpesh në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: amiúde, frequentemente, principalmente
shpesh në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: pogosto
shpesh në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: často
shpesh në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: часто, переважно
shpesh në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: często, przeważnie
shpesh në polonisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: često, većinom
shpesh në kroatisht »

Fjalë të ngjashme

shpesh te kujtoj ty, urinoj shpesh, merzitem shpesh, grindemi shpesh, gjueti shpesh, sa shpesh