perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shportë

Fjalor: anglisht shportë
Përkthime: basket, bin, dustbin, dust-bin, foretop, hamper, pannier, scuttle, creel
shportë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: koš, košík, nůše, ošatka, popelnice, výslužka
shportë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: korb, körbchen
shportë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kurv
shportë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: canasta, canasto, cesta, cesto
shportë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: banneton, benne, bourriche, cabas, corbeille, couffe, couffin, hotte, manne, nacelle, noulet, panerée, panier, trémie, banneau, bannette, baste, cloyère, cueilloir, éventaire, hottereau, maniveau, mannette, paneton
shportë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: canestro, cesta, cestino, paniere, sporta, cesto
shportë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: korg, kurv
shportë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: корзина, корзинка
shportë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: korg
shportë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: кошница
shportë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: карзіна, кош, палукашак, кошык
shportë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: korv
shportë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kori, vakka, vasu
shportë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: καλάθι, πανέρι
shportë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: košara
shportë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kas, kosár, lomtár, kosárka
shportë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: krepšys, pintinė
shportë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: canasta, cesta, cesto, canastro
shportë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гальмувати, загальмувати, комплект, корзина, кошик, набір, набор, обмундирування, спорядження, гондола
shportë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kosz, koszyk
shportë në polonisht »