perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shpresë

Fjalor: anglisht shpresë
Përkthime: expectancy, expectation, hope, hopefulness, hoping, trust
shpresë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: naděje
shpresë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: hoffnung, zuversicht
shpresë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: forventning, håb, hoppe
shpresë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: esperanza, expectativa
shpresë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: espérance, espoir, expectative
shpresë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: speranza
shpresë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: forhåpning, forventning, håp, hopp
shpresë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: надежда, чаяние
shpresë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: förhoppning, hopp
shpresë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: надежда
shpresë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: надзея, спадзяванне
shpresë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: lootma, lootus
shpresë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: toive, toivo
shpresë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ελπίδα
shpresë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: nada
shpresë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: remény, reménység
shpresë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: viltis
shpresë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: esperança, expectativa
shpresë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: spera
shpresë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: надія, очікування, полягання, сподівання, чекання
shpresë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: nadzieja
shpresë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

shpresë qamili