perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shqiponjë

Fjalor: anglisht shqiponjë
Përkthime: eagle
shqiponjë në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: aar, adler
shqiponjë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ørn
shqiponjë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: águila
shqiponjë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: aigle, huard, orfraie
shqiponjë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: aquila
shqiponjë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: ørn
shqiponjë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: орел, орёл
shqiponjë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: örn
shqiponjë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: орел
shqiponjë në bullgarisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kotka
shqiponjë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αετός
shqiponjë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: orao
shqiponjë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: sas
shqiponjë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: erelis
shqiponjë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: águia
shqiponjë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: vultur
shqiponjë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: орел, орле
shqiponjë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: orzeł
shqiponjë në polonisht »