perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shtatore

Fjalor: anglisht shtatore
Përkthime: dower, downy, dowry, portion, image, statue, effigy
shtatore në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: věno, modla, socha
shtatore në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: mitgift, bildsäule, figur, standbild, statue
shtatore në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: medgift, statue, støtte
shtatore në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ajuar, dote, estatua, figura, imagen
shtatore në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: coucher, dot, bronze, carrare, sculpture, simulacre, statue
shtatore në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: corredo, dote, statua
shtatore në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: medgift, utstyr, statue, støtte
shtatore në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: приданое, изваяние, истукан, статуя
shtatore në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: staty, stötte
shtatore në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: статуя
shtatore në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: прыданае, статуя
shtatore në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kuju
shtatore në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: myötäjäiset, patsas
shtatore në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: άγαλμα
shtatore në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: kip, statua
shtatore në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: hozomány
shtatore në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kraitis, statula
shtatore në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: dote, equipo, estatua, estátua, figura
shtatore në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: kip
shtatore në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: veno, socha
shtatore në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: посаг, придане, талант, статуя
shtatore në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: posag, statua
shtatore në polonisht »