perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: shtypje

Fjalor: anglisht shtypje
Përkthime: constriction, embrace, oppression, oppressiveness, pinch, pressure, repression
shtypje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: lisování, nátlak, potlačení, stisk, stlačení, tíseň, tlak, utiskování, utlačování, útlak
shtypje në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: druck, pressen, unterdrückung
shtypje në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: tryk, undertrykkelse
shtypje në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: opresión, presión
shtypje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: compression, oppression, pression, répression, tyrannie
shtypje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: oppressione, pressione, repressione
shtypje në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: trykk, undertrykkelse
shtypje në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: давление, угнетение
shtypje në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: налягане, репресия
shtypje në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: прыгнёт, прыгнечанне
shtypje në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: rõhk
shtypje në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: paine, painostus
shtypje në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πίεση
shtypje në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: tlak
shtypje në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: elnyomás
shtypje në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: slėgis
shtypje në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: pressão
shtypje në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гноблення, пригнічення, пригнічування, пригноблення
shtypje në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: ucisk
shtypje në polonisht »

Fjalë të ngjashme

shtypja atmosferike