perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: sipërfaqe

Fjalor: anglisht sipërfaqe
Përkthime: acreage, area, expanse, face, sheet, superficies, surface, top
sipërfaqe në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: areál, čelo, hladina, líc, oblast, obličej, obsah, plocha, povrch, prostor, prostranství, rozloha, rozsah, šíře, tvář, velikost
sipërfaqe në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: areal, bereich, fläche, flächeninhalt, gebiet, oberfläche, zone
sipërfaqe në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ansigt, areal, fjæs, leende, område, overflade, ytr
sipërfaqe në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: área, sobrefaz, superficie
sipërfaqe në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: aire, considérer, étendue, face, superficie, surface, voilure
sipërfaqe në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: area, faccia, fronte, superficie, viso
sipërfaqe në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: ansikt, area, areal, fjes, flate, flateinnhold, lende, område, overflate, yta
sipërfaqe në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: поверхностность, поверхность
sipërfaqe në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: area, areal, område, yta, ytvidd
sipërfaqe në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: паверхня
sipërfaqe në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: ala
sipërfaqe në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: ala, pinta
sipërfaqe në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: επιφάνεια
sipërfaqe në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: felszín, felület, lap
sipërfaqe në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: paviršius
sipërfaqe në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: área, superfície
sipërfaqe në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: plocha
sipërfaqe në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: поверхню, поверхня
sipërfaqe në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: powierzchnia
sipërfaqe në polonisht »