perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: sisë

Fjalor: anglisht sisë
Përkthime: bosom, breast, chest, mamma
sisë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hruď, hrudník, lůno, ňadra, ňadro, poprsí, prs, prsa, srdce, záňadří
sisë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: brust, brustkasten, busen
sisë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: barm, brøst, bryst, brystkasse
sisë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: mama., pechera, pecho, pechuga, seno
sisë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: estomac, hampe, mamelle, néné, nichon, poitevin, poitrail, poitrine, sein, tétin, téton, thorax
sisë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: mammella, petto, poppa, seno, tetta, torace
sisë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: barm, brøst, bryst, brystkasse
sisë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: грудь
sisë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: barm, bröst
sisë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: гърда
sisë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: грудзi
sisë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: rind
sisë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: helma, nisä, povi, rinta, ryntäät
sisë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: στήθος
sisë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: grudi, njedra
sisë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kebel, mell, mellkas, szügy
sisë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: krūtinė, krūtis
sisë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: colo, mama, pechada, peito, teta, tórax
sisë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: piept, sân
sisë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: dojka, prsi
sisë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: груди
sisë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pierś
sisë në polonisht »